Vitamin E za tardivnu diskineziju izazvanu lijekovima neurolepticima

Ovaj prijevod sadrži stare dokaze iz literature. Molimo kliknite ovdje ako želite pročitati najnoviju verziju ovog sustavnog pregleda na engleskom jeziku.

Dugotrajna terapija lijekovima antipsihoticima može uzrokovati nuspojave u obliku ponavljanih pokrete, često lica i usta (tardivna diskinezija). Ti pokreti nagrđuju izgled i ne prestaju nužno prekidom terapije. U ovom Cochrane sustavnom pregledu analizirana je djelotvornost vitamina E kao terapije tih poremećaja pokreta, ali, za sada se njegov učinak na izbjegavanje pogoršanja stanja čini ograničen.

Bilješka o prijevodu: 

Hrvatski Cochrane
Preveo: Adam Galkovski
Ovaj sažetak preveden je u okviru volonterskog projekta prevođenja Cochrane sažetaka. Uključite se u projekt i pomozite nam u prevođenju brojnih preostalih Cochrane sažetaka koji su još uvijek dostupni samo na engleskom jeziku. Kontakt: cochrane_croatia@mefst.hr

Share/Save